НАЈНОВИ ОБЈАВИ

Star Wars VII – рецензија

Starw

Мислам дека дури и 4 од 5 ѕвезди за филмот е премногу дарежливо, но сепак тоа е Стар Ворс. Филмот е забавен, исполнет е со акција и добри борби помеѓу ИКС-винг и Тај-фајтери, додека борбата со мечеви е умерена за разлика од предходните епизоди. Иако сценариото налага уште помалку мечување, …

Читај повеќе

Најгледани серии во 2015

b9f955c1-d8ad-4778-862d-e66ec2c38df1

Најгледаните серии во 2015 (тука не е вклучен фудбалот) 1. THE BIG BANG THEORY Просечен број на гледачи: 21.065.000 Хит серијата на CBS со еден куп генијалци, успева да смисли начин да се одржи на врвот втора година по ред. 2. NCIS Просечен број на гледачи: 20.913.000 3. THE WALKING DEAD …

Читај повеќе

Мачки и ликовите од “Војна на ѕвездите”

VojnanaZ

        Какви домашни миленичиња имаат суштествата на другите галаксии? Најверојатно никој не знае. Постојат најразлични видови на луди суштества кои лебдат околу универзумот во “Војна на ѕвездите”. Без разлика каде се наоѓате, во секоја галаксија, има едно животно на кое не можете да кажете не.

Читај повеќе