Бил Мареј снима божиќен специјал – “Murray Christmas”

Актерот Бил Мареј и режисерката Софија Копола, кои претходно соработуваа на филмот “Изгубени во преводот”, спремаат божиќен специјал за Нетфликс. Мареј танцува со познати, а негови гости ќе бидат Џорџ Клуни, Крис Рок, Мајли Сајрус, Џејсон Шварцман и многу други. Шоуто ќе се емитува на 4ти декември.

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …