Божиќни џемпери

      Уште од појавувањето на Колин Фирт во ролка во дневникот на Бриџит Џонс, божиќните џемпери имаа прилично лош претставник. Сепак, овие денови има многу етикети, кои се разбира постојат бидејќи има многу луѓе кои сакаат да изгледаат добро и да ја пренесат божиќната атмосфера на посуптилен начин. Оваа зима има повеќе одлични марки на пазарот од кога било досега. Сакате доказ? Одбравме неколку кои би одговарале да ги носите во месецов што претстои.

French Connection

French Connection

 

J Crew

J Crew

 

Diesel

Diesel

Kenzo

Kenzo

 

Burberry London

Burberry London

Polo Ralph Lauren

Polo Ralph Lauren

Club Monaco

Club Monaco

H&M

H&M

Marks & Spencer

Marks & Spencer

Scotch & Soda

Scotch & Soda

Jigsaw

Jigsaw-GQ-30Nov15_b_720x1080

 

Oliver Spencer

Oliver-Spencer-GQ-30Nov15_b_720x1080

Gap

Gap-GQ-30Nov15_b_720x1080

Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …