Магазин

Star Wars VII – рецензија

Starw

Мислам дека дури и 4 од 5 ѕвезди за филмот е премногу дарежливо, но сепак тоа е Стар Ворс. Филмот е забавен, исполнет е со акција и добри борби помеѓу ИКС-винг и Тај-фајтери, додека борбата со мечеви е умерена за разлика од предходните епизоди. Иако сценариото налага уште помалку мечување, …

Читај повеќе

Најгледани серии во 2015

b9f955c1-d8ad-4778-862d-e66ec2c38df1

Најгледаните серии во 2015 (тука не е вклучен фудбалот) 1. THE BIG BANG THEORY Просечен број на гледачи: 21.065.000 Хит серијата на CBS со еден куп генијалци, успева да смисли начин да се одржи на врвот втора година по ред. 2. NCIS Просечен број на гледачи: 20.913.000 3. THE WALKING DEAD …

Читај повеќе

Мачки и ликовите од “Војна на ѕвездите”

VojnanaZ

        Какви домашни миленичиња имаат суштествата на другите галаксии? Најверојатно никој не знае. Постојат најразлични видови на луди суштества кои лебдат околу универзумот во “Војна на ѕвездите”. Без разлика каде се наоѓате, во секоја галаксија, има едно животно на кое не можете да кажете не.

Читај повеќе

Најдобрите настани за дизајн во 2016

saemMebel

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и предмети, се со цел да се постигне поголема потрошувачка на производите. Следниве манифестации, подредени календарски, се едни од најдобрите на кои може да се видат последните достигнувања. IMM Келн Келн, Германија; 18-24 јануари Првиот настан …

Читај повеќе

Како да ги одберете вистинските очила

oCILA

Како да ги одберете правите очила кои одговараат на обликот на вашето лице.      Голем број од населението носи очила, но дали ги носат правите очила? За секој облик на лице, без разлика дали е во форма на дијамант, круг, коцка или е овално, постои тип на очила кои најмногу …

Читај повеќе

Математика и лего коцки

Lego kocki

          Лего коцките претставуваат една од најомилените играчки на децата. Учителка од Њујорк најде совршен начин како да ги употреби за да им ги претстави сликовито некои од математичките операции на своите ученици во трето одделение.

Читај повеќе

Капути за оваа зима

Naslov

        Ова е времето во годината кога капутите доаѓаат до израз, не само како важен дополнителен дел за затоплување, туку исто и како непосреден показател на вашиот стил и сензибилитет во новата сезона. Со изобилството на избор на пазарот во моментов, тешко е да изберете стил кој е соодветен за вас. Сепак, ние …

Читај повеќе

Ким Кардашијан со нова фотосесија

Kim Kard

Знаме што ќе кажете, ” Доста ни е од Ким Кардашијан”. И покрај тоа што сме уморни да ја гледаме, мора да признаеме дека оваа фотосесија е навистина импресивна. Ѕвездата од реалното шоу објави фотографии на кои е тотално гола во пустина. Белите линии по нејзиното тело ја симболизираат африканската култура и …

Читај повеќе

Како реагираат луѓето кога ќе им кажете дека се убави

Kako reagirate

Фотографот и ученичка, Шеј Гловер, спроведе социјален експеримент во своето средно училиште. Таа сними како реагираат луѓето кога ќе им кажете дека се убави пред камера.

Читај повеќе

Трејлер за новата сезона на Game of Thrones

Game tr

Иако шестата сезона на Game of Thrones ќе започне во април, излезе првиот тизер кој не открива многу што ќе се случува. Равен потврдува дека можеме да очекуваме Бран Старк, кој го игра Исак Хемпстед-Рајт, да се врати во оваа сезона.

Читај повеќе