Видео

Машка верзија од Адел

Glas

Изведбата на Џордан Смит ќе ве убеди дека ова е машката верзија на Адел. На деветата сезона од шоуто ” Глас” се појави Џордан Смит, 22 годишното момче од Кентаки кој беше победник на шоуто.

Читај повеќе

Војната со шеги и оваа година продолжува

Dzimi nas

    Војната меѓу Џон Красински и Џими Кимел трае со години, почнувајќи од 2011 година. Минативе четири години видовме лажен снег, 20 метарски ирваси на дување и автомобили полни со орнаменти. Оваа година Џон со помош на екипата на Џими Кимел му направија неколку шеги по ред, но и водителот …

Читај повеќе

Секси рибен ресторан

Seksi riba

        „Секси риба“ е најголемиот и најдобар ресторан за морски специјалитети кој се отвори во 2015 година во Лондон. Ова место претставува редовно свратилиште на супербогатите англичани.

Читај повеќе

Борби во долна облека

Borba vo dolna

За привлекување на поголема популарност и поголем број на MMA фанови, се организира првенство во борба во долна облека. Борбите траат три рунди, а девојките се облечени во долна облека.

Читај повеќе

Пси издаде ново видео

Psi

Интернет заедницата може да се подготви за правење нови мемиња. Пси издаде нов спот, еднакво смешен како “Gangnam Style”. Песната се вика  “Daddy”.

Читај повеќе

Секој ден е празник со Кети Пери

Keti peri

    Откако излезе божиќната кампања на H&M со поп ѕвездата Кети Пери, овој моден бренд ја претстави рекламата наречена “Happy Merry”, во која Кети носи празнично расположение пеејќи ја “Every Day is A Holiday”, продуцирана од Дуке Думонт .  

Читај повеќе

Како изгледа тајното ракување на Џастин Бибер и Џими Фалон

Dzimi Dzastin

    Погледнете го последното вирално видео на Џими Фалон, во кое тој ќе го покаже тајното ракување со Џастин Бибер. Поп пеачот, кој го промовира својот нов албум “Purpose” во ток шоуто,  се сретнува во ходник со Џими и тие го изведуваат нивното тајно ракување.  

Читај повеќе

Објавено видео од нова песна на Адел

Adel koga bevme mladi

По песната “Hello“, на британската пејачка Адел, која во рекордно време стана планетарен хит и ги урна рекордите на гледаност на видеото, вчера излезе и второто видео со нова песна. Песната насловена “When We Were Young”  е дел од нејзиниот албум што публиката го чекаше цели четири години. Видеото, за …

Читај повеќе

Акробатска изведба на песната “Извини”

Sory

Се приближува крајот и на оваа година и се чинеше неизбежно пред доаѓањето на 2016 година, некој да направи акробатска точка на песната “Извини” од Џастин Бибер, изведена на даска што лебди (hoverboards).

Читај повеќе