Еволуција на голите фустани низ фотографии

      Меѓу познатите личности кои го носеа и сеуште го носат трендот на голи фустани, Бијонсе, Џенифер Лопез, Ким Кардашија и безброј други, може да кажеме дека Ријана го направи најдобриот избор. Со фустанот од Адам Селман, украсен со сваровски кристали, на CFDA доделувањето на награди во 2014 година, таа го зазема пиедесталот.

Ријана сваровски фустан

Погледнете ја еволуцијата на таканаречените голи фустани, почнувајќи од 1962 со Мерлин Монро, па до денес.

2015

01 Majli

Мајли Сајрус 2015

02 Кардашијан Кендал Џенер

Кардашијан и Кендал Џенер

Џенифер Лопез на 46-от роденден

Џенифер Лопез на 46-от роденден

04 Џесика Stam

Џесика Стим

05 Rosie Huntington

Рози Хантигтон

06 Lejdi Gaga

Лејди Гага

07 Џенифер Лопез

08 Џенифер Лопез

Џенифер Лопез

09 Бијонсе во 2015 Мет Гала

Бијонсе во 2015 –  Мет Гала

10 Ким Кардашијан во 2015 Мет Гала

Ким Кардашијан во 2015 Мет Гала

11 Парис Хилтон

Парис Хилтон

12 Ким Кардашијан

13 Ким Кардашијан

Ким Кардашијан

14 Рита Ора на Оскарите 2015

Рита Ора на Оскарите 2015

15 Ирина Шајк на Оскарите 2015

Ирина Шајк на Оскарите 2015

16 Bleona Qereti на Американските музички награди во 2014 година

2014

Блеона на Американските музички награди во 2014 година

17 Ријана во 2014

Ријана во 2014

18 Лејди Гага во Белгија

Лејди Гага во Белгија 2014

19 Амбер Роуз на MTV Video Music Awards 2014

Амбер Роуз на MTV Video Music Awards 2014

20 Кејт Мос

Кејт Мос 2014

21 Ријана во 2014 CFDA

22 Ријана во 2014 CFDA

Ријана во 2014 CFDA

2013

23 Mili 2013

Мили – 2013

24 Иги Azalea на 2013 MTV

Иги Азалеа на 2013 MTV

2012

25 Мелоди Торнтон на Elle 2012

Мелоди Торнтон на Elle 2012

2011

26 Лејди Гага е на CFDA наградите 2011

27 Лејди Гага е на CFDA наградите 2011

Лејди Гага е на CFDA  2011

2005

28 Коко Остин во МТВ Видео Музички Награди за 2005 година

Коко Остин во МТВ Видео Музички Награди за 2005 година

2004

29 Кели Брук 2004

2001

30 Тони Брекстон во Греми награди во 2001 година

Тони Брекстон во Греми награди во 2001 година

1998

31 Роуз МекГован е на MTV Video Music Awards во 1998

32 Роуз МекГован е на MTV Video Music Awards во 1998

Роуз МекГован на MTV Видео Музички Награди во 1998

1993

33 Кејт Мос и Наоми Кембел во септември 1993 година

Кејт Мос и Наоми Кембел во септември 1993 година

34 Merlin

Мерлин Монро во Белата Куќа 1962 година

 

 

 

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …