Груевски и сопругата на прием кај Барак и Мишел Обама

10372790_10153619177777716_6132791462305498157_nПремиерот Никола Груевски и неговата сопруга Боркица, завчера присуствувале на приемот на американскиот претседател Барак Обама во њујоршкиот хотел „Палас“. Приемот бил организиран по повод Генералното Собрание на Обединетите нации.

На фотографијата, која ја направил официјалниот фотограф на Белата куќа, Лоренс Џексон, премиерот и неговата сопруга се придружувани американскиот претседател и првата дама на САД, Мишел Обама.

Груевски беше во неколкудневна посета на САД и одржа говор на Генералното собрание на ОН.

 Извор: Мета

Интересно

sobrani11-860x680

Ќе се формира Анкетна комисија за случајот „Фабрика за фалсификувани лични документи“

Пратениците во Собранието денеска донесоа одлука да се формира нова анкетна комисија за фабриката за …