Хан в понеделник во Скопје

han

Комесарот за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, в понеделник ќе допатува во Скопје.

– Одблизу го следиме развојот на настаните и ги повикуваме сите партии да продолжат да работат на имплементирање на Договорот од Пржино. Еврокомесарот Хан планира идната недела да ја посети земјата, поточно в понеделник – рече неговата портпаролка, Маја Коцијанчич.

Извор: Мета

Интересно

sobrani11-860x680

Ќе се формира Анкетна комисија за случајот „Фабрика за фалсификувани лични документи“

Пратениците во Собранието денеска донесоа одлука да се формира нова анкетна комисија за фабриката за …