Како се снајде супермодел кога падна на писта

На секого може да му се случи да падне, но реакцијата на моделот зависи од нејзиното искуство.

Новата колекција пролет-лето на Живанши беше толку добра што сите паднаа на неа, па дури и супермоделот на Викторија Сикрет, Кендис Сванепоел.

enhanced-23903-1442092260-1

Еве како таа се справи со оваа ситуација.

enhanced-30738-1442091044-1

enhanced-26247-1442090932-1

По падот, достоинствено ја прифати помошта од публиката и ја продолжи ревијата.

enhanced-10916-1442091084-6

Направи шега пред своите 6 милиони фанови на нстаграм

11931104_1620971218176787_1345357290_n

” Им благодарам на оние кои ме крена од пистата вечерва. Oстанав со гребнатини, но најмногу со изгребано Его :) “.

enhanced-10735-1442091754-2

 

 

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …