Коби Брајант го најави своето пензионирање

      По неколку неделната борба да направи камбек по повредата од пред неколку месеци, петкратниот шампион на НБА, Коби Брајант, најави дека ова ќе биде неговата последна сезона. Брајант моментално ја игра 20 тата сезона во НБА, но последните статистики за неговиот шут од 31,5% , кој што е најлош учинок во неговата кариера,  допринесе за оваа негова одлука.

kobe9

Интересно

Evro basket pocetok

Македонија загуби од Словенија и ги заврши настапите на „Евробаскет 2015“

Македонската кошаркарска репрезентација вчера загуби од селекцијата на Словенија со резултат 62 – 51, во …