Коби Брајант ја посети Барселона

Коби Брајант го сака фудбалот! Додека неговиот татко играше за Милан, НБА кошаркарот го засака овој спорт и ден денес прати што се случува на зелениот терен.

Екипата на Барселона се подготвуваше вбао Лос Анџелес и Коби не ја пропушти можноста да го посетат кампот за обука на шампиони на Европа.
– Сакам да ја завршам мојата кариера со Пау Гасол во Барселона Со овие реченици ја разгоре фантазијата на навивачите на легендарните “mamba.

 

Интересно

Naslovna

Macedonia X-Treme 2015: Балкан Бајк Фестивал

            За прв пат на Балканот, премиерно се одржа Macedonia X-Treme 2015: Balkan Bike Festival …