Колекција на тетоважи од познатите

Celebrity-Tattoo-Pictures

Некои од славните имаат мали тетоважи, а некои имаат истетовирано цел дел од  телото.

Џејми Кинг на грбот го има истетовирано своето презиме.

Jaime-King

Кендал Џенер и Хејли Болдвин имаат исти бели точки.

Kendall-Jenner

Следејќи ги стапките на Ријана и Селена Гомез, Адел ја добила првата тетоважа направена од страна Бенг Бенг во Њујорк.

Adele

Линдзи Лохан ја покажа нејзината Шшшш” тетоважа во Сингапур.

Lindsay-Lohan
Анџелина Џоли  ја тетовираше тајландскииот господар на тетоважи, Сомпонг Канпаи  во Бангкок во 2008 година. Ова е тигарот што и го нацрта.

Angelina-Jolie
Хилари Даф додаде уште една тетоважа на својата збирка.

Hilary-Duff

 

 

 

 

 

 

 

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …