Lenovo Yoga Tab 3 Pro со ротирачки проектор

YOGA-Tab-3-8-1280x1085 (1)

Lenovo ги турка границите на дизајнот за таблети за некое време. Минатогодишниот Yoga Tablet 2 Pro со внатрешен проектор, а оваа година кинескиот гигант се враќа со уште подобрa Андроид “плочка”. Yoga Tab 3 Pro е со 10,1-инчен Quad HD дисплеј, заедно со 180-степен ротирачкиот проектор кој може да се прошири и да се исполнат до 70 инчи на ѕиден простор и вграден пар JBL звучници. Тоа значи дека може да го постават производот на речиси секој агол за филм или презентација за работа. Има 13-мегапикселна задна камера, предна камера 5 мегапиксели, со Intel Atom quad-core процесор, 18-часовна 10,200mAh батерија, 2GB RAM меморија и 16GB / 32GB за складирање и со microSD поддршка. Таа работи на Android 5.1, а чини 399 $ со Wi-Fi или 599$ и нагоре за моделот  LTE. Исто така има и поевтини Yoga Tab 3, кој доаѓа со 8-инчни и 10,1-инчни модели.Втората опциа е резолуција на екранот од 800 x 1280 пиксели, quad-core Snapdragon процесор, еден 8-мегапикселна камера ротирачки, 1GB RAM меморија, 16GB за складирање и работи Андроид 5.1 . Помалите таблети се со пакети  од 6200mAh батерија, додека поголемите модел вклучува моќ пакет 8400mAh. Може да одберете 8-инчен Tab 3 за 169 $ за Wi-Fi или само 199 $ со LTE поддршка, додека 10,1-инчниот модел на проектот од $ 199 и оди до $ 249 за LTE. Двата таблета, заедно со Yoga Tab 3 треба да бидат достапни во време на празниците подоцна оваа година.

 

 

Интересно

Frizider

Фрижидер со сопствен трејлер

Војна на ѕвездите R2D2 фрижидерот е толку добар што има и трејлер за него.          …