Последни објави

Starw

Star Wars VII – рецензија

Мислам дека дури и 4 од 5 ѕвезди за филмот е премногу дарежливо, но сепак тоа е Стар Ворс. Филмот е забавен, исполнет е со акција и добри борби помеѓу ИКС-винг и Тај-фајтери, додека борбата со мечеви е умерена за разлика од предходните епизоди. Иако сценариото налага уште помалку мечување, …

Читај повеќе
b9f955c1-d8ad-4778-862d-e66ec2c38df1

Најгледани серии во 2015

Најгледаните серии во 2015 (тука не е вклучен фудбалот) 1. THE BIG BANG THEORY Просечен број на гледачи: 21.065.000 Хит серијата на CBS со еден куп генијалци, успева да смисли начин да се одржи на врвот втора година по ред. 2. NCIS Просечен број на гледачи: 20.913.000 3. THE WALKING DEAD …

Читај повеќе
VojnanaZ

Мачки и ликовите од “Војна на ѕвездите”

        Какви домашни миленичиња имаат суштествата на другите галаксии? Најверојатно никој не знае. Постојат најразлични видови на луди суштества кои лебдат околу универзумот во “Војна на ѕвездите”. Без разлика каде се наоѓате, во секоја галаксија, има едно животно на кое не можете да кажете не.

Читај повеќе
saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и предмети, се со цел да се постигне поголема потрошувачка на производите. Следниве манифестации, подредени календарски, се едни од најдобрите на кои може да се видат последните достигнувања. IMM Келн Келн, Германија; 18-24 јануари Првиот настан …

Читај повеќе
oCILA

Како да ги одберете вистинските очила

Како да ги одберете правите очила кои одговараат на обликот на вашето лице.      Голем број од населението носи очила, но дали ги носат правите очила? За секој облик на лице, без разлика дали е во форма на дијамант, круг, коцка или е овално, постои тип на очила кои најмногу …

Читај повеќе
Lego kocki

Математика и лего коцки

          Лего коцките претставуваат една од најомилените играчки на децата. Учителка од Њујорк најде совршен начин како да ги употреби за да им ги претстави сликовито некои од математичките операции на своите ученици во трето одделение.

Читај повеќе