Македонија го забележа вториот пораз на Европското првенство во кошарка

Репрезентацијата на Македонија го забележа вториот пораз на Европското првенство (ЕП) кое се одржува во Хрватска, Летонија, Германија и Франција, откако во преполната „Арена“ загуби од домаќинот Хрватска со 73 – 55

Македонските репрезентативци одиграа одлично прво полувреме и му пружија голем отпор на противникот кој важеше за фаворит, но во второто полувреме беа комплетно надиграни и доживеаја убедлив пораз од домаќинот на ова ЕП. Главна енигма за нашата одбрана беше главниот разигрувач на тимот, Дарио Шариќ, но и „повредените“ Богдановиќ и Жориќ за кои беше најавено дека ќе го пропуштат овој меч.

Интересно

Naslovna

Macedonia X-Treme 2015: Балкан Бајк Фестивал

            За прв пат на Балканот, премиерно се одржа Macedonia X-Treme 2015: Balkan Bike Festival …