Македонските фудбалери загубија од Шпанија

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 1:0 на стадионот „Филип Втори“ од Шпанија, но одигра одлично во квалификацискиот натпревар за ЕП 2016.

По еден центаршут на Мата од десната страна, Томе Пачовски несреќно интервенираше и постигна автогол во осмата минута од средбата.

Избраниците на Љубинко Друловиќ се прикажаа во одлично светло против силната селекција на Шпанија и беа рамноправен противник во текот на сите 90 минути.

 

Интересно

Naslovna

Macedonia X-Treme 2015: Балкан Бајк Фестивал

            За прв пат на Балканот, премиерно се одржа Macedonia X-Treme 2015: Balkan Bike Festival …