Маникир тенденции за оваа есен

        Познатите уметници на нокти на модната недела во Њујорк, повторно докажаа дека уметноста можат да ја однесат на повисоко ниво. Од дизајн со размачкана боја до Шеврон принт, беа креации кои беа забележани на модните писти. Овие се најновите нијанси и графика кои ќе сакате да ги носите оваа есен.

 Blonds-Fall-20156

Blonds-Fall-2015

 

Интересно

VojnanaZ

Мачки и ликовите од “Војна на ѕвездите”

        Какви домашни миленичиња имаат суштествата на другите галаксии? Најверојатно никој не знае. Постојат најразлични …