MTV Видео музички награди 2015

Вчера се одржаа 32 те по ред MTV Видео музички награди во Лос Анџелес. Водител на овогодинешните награди беше Мајли Сајрус,  а ова се овогодинечните наградени артисти.

4444

 

Најдобро рок видео: Fall Out Boy, “Uma Thurman”

Најдобро Поп видео: Taylor Swift, “Blank Space”

Најдобро машко видео: Mark Ronson featuring Bruno Mars, “Uptown Funk”

Најдобро Хип Хоп видео: Nicki Minaj, “Anaconda”

Најдобро женско видео: Taylor Swift, “Blank Space”

Најдобро видео со социјална порака: Big Sean featuring Kanye West & John Legend, “One Man Can Change the World”

Летна песна: 5 Seconds of Summer, “She’s Kinda Hot”

Најдобра соработка: Taylor Swift ft. Kendrick Lamar, “Bad Blood”

Најдобар режисер: Kendrick Lamar, “Alright” (Colin Tilley & the Little Homies)

Најдобар уметнички директор: Snoop Dogg, “So Many Pros” (François Rousselet, Jason Fijal)

Најдобра монтажа: Beyoncé, “7/11” (Beyoncé, Ed Burke, Jonathan Wing)

Најдобри визуелни ефекти: Skrillex and Diplo feat. Justin Bieber, “Where Are U Now” (Brewer, Gloria FX, and Max Chyzhevskyy)

Видео на годината: Taylor Swift featuring Kendrick Lamar, “Bad Blood”

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …