Најмалку 15 убиени во напад во колеџ во Орегон

Најмалку 15 лица загинаа, а 20 други се ранети денеска при вооружен напад во колеџ во градот Роузберг во американската сојузна држава Орегон, соопшти локалната полиција.

ДПА јави дека полицијата успеала да го совлада и уапси напаѓачот, чиј идентитет и мотиви за нападот не се соопштени.

Интересно

sobrani11-860x680

Ќе се формира Анкетна комисија за случајот „Фабрика за фалсификувани лични документи“

Пратениците во Собранието денеска донесоа одлука да се формира нова анкетна комисија за фабриката за …