Наоми Кембел дизајнираше и позираше за сопствениот бренд на долна облека

    Супермоделот Наоми Кембел влегува во бизнисот на долна облека во соработка со италијанскиот бренд за долна облека Yamamay. Oваа линија ја нарекоа “Јас сум Наоми Кембел”. Фотограф на оваа кампања беше еден од врвните фотографи, Марио Тестино, а 45 годишната убавица беше облечена во чипка со секси изглед.

Naomi-Campbell-Yamamay-Lingerie-2015-Campaign01

На сликите од Наоми се истакнува препознатливото згодно тело, а во продолжение можете да го погледнете видето за тоа како се снимаше рекламата.Naomi-Campbell-Yamamay-Lingerie-2015-Campaign02 (1)

Naomi-Campbell-Yamamay-Lingerie-2015-Campaign03

Naomi-Campbell-Yamamay-Lingerie-2015-Campaign04

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …