Нема договор за изборниот пакет во предвидениот рок

klub na

Нема договор од синоќешната средба на работните групи за изборните закони, дознава „Мета“ од извори од преговарачките тимови.

И покрај напорите на белгискиот олеснувач Питер ван Хојте, амбасадорот на САД, Џес Бејли, и шефот на Мисијата на ЕУ во Македонија, Аиво Орав, ниту една страна од преговарачките тимови не сакала да попушти за законот за забрана на објавување на прислушуваните материјали.

 Извор: Мета

Интересно

sobrani11-860x680

Ќе се формира Анкетна комисија за случајот „Фабрика за фалсификувани лични документи“

Пратениците во Собранието денеска донесоа одлука да се формира нова анкетна комисија за фабриката за …