Што носеа ѕвездите на Американските музички награди 2015

Се одржаа Американските музички награди по 43 пат во Лос Анџелес, Калифорнија.

Почнувајќи од пејачите Селена Гомез, Гвен Стефани, Кијара и Деми Ловато, до моделите Кендал Џенер, Џиџи Адид и Хана Дејвис, се појавија на црвениот тепих со стил кој зрачеше со секси изглед. Погледнете ги сите фустани и наметки во кои ѕвездите се појавија на доделувањето на Американските музички награди за 2015 година.

Carrie-Underwood-2015-American-Music-Awards-Elie-Madi-Cape-Dress

Chloe-Grace-Moretz-2015-American-Music-Awards-Black-Dress

Ciara-2015-American-Music-Awards-Sheer-Black-Reem-Acra-Dress

Demi-Lovato-2015-American-Music-Awards-Lorena-Sarbu-Dress

Gigi-Hadid-2015-American-Music-Awards-Bao-Tranchi-White-Outfit

Gwen-Stefani-2015-American-Music-Awards-Yousef-Al-Jasmi-Black-Sheer-Dress

Kendall-Jenner-2015-American-Music-Awards-Dress

Kylie-Jenner-2015-American-Music-Awards-Bryan-Hearns-Dress

Selena-Gomez-2015-American-Music-Awards-Givenchy-Dress

Zendaya-2015-American-Music-Awards-Emanuel-Ungaro-Look

 

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …