Последни објави

Коби Брајант го најави своето пензионирање

Kob

      По неколку неделната борба да направи камбек по повредата од пред неколку месеци, петкратниот шампион на НБА, Коби Брајант, најави дека ова ќе биде неговата последна сезона. Брајант моментално ја игра 20 тата сезона во НБА, но последните статистики за неговиот шут од 31,5% , кој што е најлош учинок …

Читај повеќе

Вардар одново го демолираше Митјиланд

vardar-mitjiland-lsh-1.11.2015-2718

Нашите вардарки остварија голема победа на гости кај Митјиланд, со 25-15, со која го обезбедија пласманот во следната фаза од ЕХФ Лигата на шампионите. Девојките одиграа беспрекорен натпревар и феноменално второ полувреме во кое примија само четири гола. Токму на стартот од вториот дел ја направија разликата која го реши …

Читај повеќе

Украина победи со 2-0

Makedonija-Ukraina-1-620x330

Македонската репрезентација доживеа уште еден пораз во квалификациите за Европското првенство, Украина победи со 2-0 и ги однесе трите бода.        Ништо ново од македонската фудбалска репрезентација, празен стадион и нов пораз. Овој пат загубивме од Украина. На натпреварот немаше возбудувања се до 59. минута кога Жута играше со рака, …

Читај повеќе

Македонија загуби од Словенија и ги заврши настапите на „Евробаскет 2015“

Evro basket pocetok

Македонската кошаркарска репрезентација вчера загуби од селекцијата на Словенија со резултат 62 – 51, во мечот од последното коло од групната фаза на Европското првенство, кое се игра во Хрватска, Германија, Летонија и во Франција. Со овој пораз, македонските кошаркари не ја искористија последната шанса за пласман во втората фаза …

Читај повеќе

Македонија го забележа вториот пораз на Европското првенство во кошарка

Hrvatska makedonija

Репрезентацијата на Македонија го забележа вториот пораз на Европското првенство (ЕП) кое се одржува во Хрватска, Летонија, Германија и Франција, откако во преполната „Арена“ загуби од домаќинот Хрватска со 73 – 55 Македонските репрезентативци одиграа одлично прво полувреме и му пружија голем отпор на противникот кој важеше за фаворит, но …

Читај повеќе