Трансформација со шминка

Оваа неверојатнa уметница, со шминка може да се претвори во било кого и било што.

Ребека Свифт себеси се трансформира во нејзините омилени ликови, актери и пејачи, со неверојатната моќ на шминката.

Џони Деп

јони

Џек Торенс во “Блескавите”

Јацк

Шер

11202921_924460344291007_808750192_n

Бред Пит

11430203_1168888776474124_1091390870_n

Анџелина Џоли

11311223_1595619110698476_1575666277_n

Доналд Трамп

11850156_416100498583543_1174204863_n

Џони Деп како Едвард

11850180_1475908379397225_227302029_n

Кника од  “Hocus Pocus”

11856770_1639085089707586_38315721_n

 

 

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …