Вардар – АПОЕЛ 1:1

Реванш-натпреварот меѓу Вардар и АПОЕЛ од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите, кој се одигра вечерва на арената „Филип Втори“, заврши нерешено, 1:1.

Кипраните успеаја да постигнат еден погодок преку Томас де Винсенти во 60.минута, со што си го трасираа патот во следната рунда од европското натпреварување, каде ќе ги одмерат силите со данскиот претставник Митјиланд.

Во самиот финиш, во 94. минута, Благоја Љамчевски ја затресе мрежата на АПОЕЛ и израмни на 1:1. Но, немаше време за уште еден погодок.

Извор: Мета

vardar

Интересно

Naslovna

Macedonia X-Treme 2015: Балкан Бајк Фестивал

            За прв пат на Балканот, премиерно се одржа Macedonia X-Treme 2015: Balkan Bike Festival …