Последни објави

Машка верзија од Адел

Glas

Изведбата на Џордан Смит ќе ве убеди дека ова е машката верзија на Адел. На деветата сезона од шоуто ” Глас” се појави Џордан Смит, 22 годишното момче од Кентаки кој беше победник на шоуто.

Читај повеќе

Војната со шеги и оваа година продолжува

Dzimi nas

    Војната меѓу Џон Красински и Џими Кимел трае со години, почнувајќи од 2011 година. Минативе четири години видовме лажен снег, 20 метарски ирваси на дување и автомобили полни со орнаменти. Оваа година Џон со помош на екипата на Џими Кимел му направија неколку шеги по ред, но и водителот …

Читај повеќе

Секси рибен ресторан

Seksi riba

        „Секси риба“ е најголемиот и најдобар ресторан за морски специјалитети кој се отвори во 2015 година во Лондон. Ова место претставува редовно свратилиште на супербогатите англичани.

Читај повеќе

Борби во долна облека

Borba vo dolna

За привлекување на поголема популарност и поголем број на MMA фанови, се организира првенство во борба во долна облека. Борбите траат три рунди, а девојките се облечени во долна облека.

Читај повеќе

Пси издаде ново видео

Psi

Интернет заедницата може да се подготви за правење нови мемиња. Пси издаде нов спот, еднакво смешен како “Gangnam Style”. Песната се вика  “Daddy”.

Читај повеќе