Во понеделник нова лидерска средба

Нова средба на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груески на СДСМ Зоран Заев. на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи ќе се одржи во деновите по викендот.
Ова по средбата со американскиот конгресмен Елиот Енгел во собранието на Република Македонија го изјави првиот човек на ДПА Мендух Тачи.

gruevski-zaev-ahmeti-taci-liderska

Интересно

sobrani11-860x680

Ќе се формира Анкетна комисија за случајот „Фабрика за фалсификувани лични документи“

Пратениците во Собранието денеска донесоа одлука да се формира нова анкетна комисија за фабриката за …