Ѕвезди кои не стареат

Иако знаеме дека холивудските ѕвезди обрнуваат големо внимание на својот изглед со најразлични козметички производи и пластични операции, за овие луѓе може да кажеме дека времето застанало.

Кери Вашингтон

Дали мислите дека Вашингтон има 38 години? Споредба 2004 – 2014 година

stars-who-never-age-1

Вил Смит

stars-who-never-age-2

Џои Брајант

40-годишна актерка, поранешна манекенка

stars-who-never-age-3

Сара Џесика Паркер

Паркер веќе е во своите 50-ти. Таа е дефинитивно една од најпознатите ѕвезди кои не стареат.

stars-who-never-age-4

Гвен Стефани

Стефани се чини дека има дваесет години. Таа наполни 45 години.

stars-who-never-age-5

Тајра Бенкс

stars-who-never-age-8

Дру Баримор

Да, да и таа ја фати 40-ката.

stars-who-never-age-9

Сандра Булок

И уште една холивудската актерка чија старост и изглед едноставно не се совпаѓаат. Кој би рекол дека поминале 50 години.

stars-who-never-age-11

Фарел Вилијамс

stars-who-never-age-12

Џенифер Лопез

Жена со 45 години, а изглед на 20-годишна девојка.

stars-who-never-age-13

Хајди Клум

stars-who-never-age-14

Хали Бери

stars-who-never-age-15

 

Интересно

saemMebel

Најдобрите настани за дизајн во 2016

Постојат многу манифестации и настани на кои се претставуваат најновите модели и дизајни на мебел и …